OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022.

 

1. REFLEKSJA. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego

2. RÓŻANIEC. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17,00. Jutro zakończenie tegorocznych nabożeństw różańcowych o godz. 17,15. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. MSZE. Jutro, w poniedziałek, Msza Święta o godz. 18,00. Natomiast od środy, 2 listopada, aż do końca lutego Msze Święte w dni powszednie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 17,00, a w soboty o godz. 9,00. Wszystkie nabożeństwa będą odprawiane po Mszach świętych.

4. ŚWIĘCI. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8,00 i 9,30. Tradycyjnie zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną na naszym drawskim cmentarzu o godz. 11,00. Wieczorem w naszym kościele nie będzie już nabożeństwa i Mszy Świętej.

5. ZMARLI. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 15,00 na cmentarzu przy kaplicy rozpocznie się procesja za zmarłych. Natomiast o godz. 17,00 zapraszam do naszego kościoła na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej nieszpory za zmarłych. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

6. ODPUST. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc naszym bliskim zmarłym w osiągnięciu nieba.

7. WYPOMINKI. Poczynając od 3 listopada, przez cały listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w naszym kościele będą odprawiane: w niedziele będziemy modlić się za naszych zmarłych na zakończenie każdej Mszy Świętej; od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 17,00; w soboty po Mszy świętej o godz. 9,00. Zachęcam jeszcze raz do składania wypominek. Na kartce wypominkowej proszę wpisać ulicę. Wykaz ulic z przypisanym dniem czytania wypominek wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

8. I CZWARTEK. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek od godz. 16,30 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17,00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo wypominkowe. W I piątek; od godz. 16,30 spowiedź święta.; o 17,00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszo piątkowe z wypominkami. Chorych tym razem wyjątkowo odwiedzę w sobotę od godz. 10,30. W I sobotę o godz. 9,00 Msza Święta w intencji zmarłych członków ŻR naszej Parafii, a po niej nabożeństwo do Serca Maryi z wypominkami i zmianą tajemnic różańcowych.

9. PRASA. Zachęcam do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” i kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok, a za złożone ofiary, życzliwość i modlitwę składam serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom, Jubilatom i Solenizantom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.