Ogłoszenia parafialne – 25 II 2024 r.

Ogłoszenia parafialne
25 II 2024 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r.

1. MISJE. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć materialnie dzieło misyjne Kościoła, wrzucając do puszki swoją ofiarę na ten cel.

2. PASYJNE. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Odprawimy je w duchu ekspiacji za zabijanie nienarodzonych dzieci. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15. Zachęcam do licznego udziału w pięknych nabożeństwach pasyjnych. Przypominam, że za odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego po spełnieniu zwykłych warunków.

3. MSZE. Msze Święte w naszym kościele: w poniedziałek Mszy Świętej nie będzie; od wtorku do czwartku o godz. 17.00; w piątek o godz. 18.00; w sobotę o godz. 9.00.

4. NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. ADORACJA. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy w swoich intencjach i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. PIĄTEK. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • w piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną; o godz. 17.15 Droga Krzyżowa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza Święta

  • w sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca naszej Parafii, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic i intencji różańcowych.

7. SPOWEIDŹ. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia Bożego, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi w czwartek podczas adoracji od godz. 16.00 i w piątek od godz. 16.30.

8. BIERZMOWANIE. W czwartek o godz. 17.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VII SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9. REKOLEKCJE. Rekolekcje wielkopostne w Parafii rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 10 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Łukasz Wąsikiewicz CR, wikariusz Parafii Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu.

10. KWIATY. Wzorem roku ubiegłego również w tym roku nie zbieramy ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zamiast tego bardzo proszę, aby indywidualnie kupić kwiat np. hortensję i w Wielkim Tygodniu przynieść ją do kościoła.

11. PRASA. Zachęcam gorąco do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

12. ODESZLI. W minionym tygodniu naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stanisław Gwiazda l. 85 i śp. Danuta Wysokińska l. 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.