Ogłoszenia parafialne – 16 VI 2024 r.

Ogłoszenia parafialne
16 VI 2024 r.

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. REFLEKSJA. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Niech dzisiejsza Ewangelia pobudzi nas do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i na ile zbliżyliśmy się do Pana.

2. PUSZKA. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są do puszki ofiary na KUL i kształcenie w naszej diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składam serdeczne podziękowanie.

3. CZERWCOWE. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30; tylko w sobotę po Mszy o godz. 9.00. Zapraszam do licznego udziału w naszej wspólnotowej modlitwie wyrażonej poprzez śpiew litanii do Serca Pana Jezusa.

4. NOWENNA. Nowennę do św. Józefa i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w tym miesiącu łączymy z nabożeństwem czerwcowym.

5. ADORACJA. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do uwielbienia Jezusa eucharystycznego, do cichej modlitwy w swoich intencjach i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. ROK SZKOLNY. W piątek, 21 czerwca, zakończy się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024. Z tej racji zapraszam dzieci i młodzież w czwartek, 20 czerwca, do naszego kościoła. Od godz. 17.00 będzie spowiedź św., a o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować Bogu za miniony czas w szkole i prosić o dobry i bezpieczny czas wakacji.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

  • w piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

8. PRASA. Zachęcam do czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i felietonów oraz informacje z naszej diecezji, a za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na dni powszednie lipca i sierpnia.

9. ODESZLI. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Puchalska l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego..