OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022.

1. REFLEKSJA. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. DZIEŃ PAPIESKI. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękuję za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Zachęcam też gorąco, aby po Mszy Świętej udać się do salki i nabyć pyszne kremówki papieskie.

3. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele: w poniedziałek, wtorek i środę wyjątkowo o godz. 17,00; w czwartek i piątek o godz. 18,00, w sobotę o godz. 9,00.

4. RÓŻANIEC. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele: dzisiaj o godz. 17,00 różaniec papieski; dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16,30; dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek, wtorek i środę wyjątkowo po Mszy Świętej o 17,00; w czwartek i piątek o godz. 17,15; w sobotę po Mszy o godz. 9,00. Zapraszam do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.

5. NOWENNA. W październiku nowennę do św. Józefa we wtorek i nowennę do Matko Bożej Nieustającej Pomocy w środę łączymy z nabożeństwem różańcowym.

6. ADORACJA. W czwartek od godz. 16,30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, na którą serdecznie zapraszam.

7. ŁUKASZ. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17,00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia. W ich intencji ofiarujemy również naszą modlitwę różańcową.

8. WSPOMNIENIE. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej o godz. 9,00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa naszego świętego papieża.

9. MISJE. Za tydzień, 23 października, przypada Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

10. WYPOMINKI. Zachęcam jeszcze raz do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Koperty z kartkami wypominkowymi są wyłożone na stoliku pod chórem. Proszę, aby na kartce wypominkowej napisać ulicę, ponieważ wypominki będziemy wyczytywać ulicami. Zachęcam również do zamawiania Mszy w intencji bliskich zmarłych.

11. PRASA. Zachęcam do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą „Biblia Audio” oraz kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok, a za złożone ofiary, życzliwość i modlitwę składam serdeczne Bóg zapłać.

12. ODESZLI. Zmarłemu śp. Dawidowi Ozdoba l. 45, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek wypraszajmy łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.