OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022.

1. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00; tylko w sobotę o godz. 9,00.

2. RÓŻANIEC. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele: dzisiaj o godz. 17,00; dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16,30; dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17,15; w sobotę po Mszy o godz. 9,00. Zapraszam wszystkich do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.

3. NOWENNA. We wtorek do św. Antoniego; w środę do MB Nieustającej Pomocy. Obie nowenny w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym.

4. SYNOD. W środę o godz. 18,30 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Osoby należące do tego gremium serdecznie i obowiązkowo zapraszam.

5. FATIMA. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie o godz. 17,15, na które wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszam.

6. BIERZMOWANI. W czwartek, 13 października, o godz. 18,00 Msza Święta, a po niej w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII SP rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania.

7. EDUKACJA. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego oraz Mszy Świętej będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

8. DZIECKO. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

9. DZIEŃ PAPIESKI. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Jak co roku, w Dzień Papieski będzie można w salce u pań z Caritas nabyć pyszne kremówki papieskie.

10. WYPOMINKI. Już niebawem listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać ulicę, ponieważ wypominki będą wyczytywane ulicami.

11. PRASA. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok w cenie 10 zł, a za złożone ofiary, życzliwość i modlitwę składam serdeczne Bóg zapłać.

12. ODESZLI. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Mroczek l. 80. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 Wszystkim Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.