OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022.

1. RÓŻANIEC. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16,30; dla dorosłych i młodzieży: w niedziele o godz. 17,00; od poniedziałku do piątku o godz. 17,15, a w sobotę po Mszy o godz. 9,00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej.

2. ODPUST. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając w sposób ciągły jedną część różańca.

3. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00, tylko w sobotę o godz. 9,00. Zachęcam gorąco do udziału w codziennej Mszy Świętej.

4. I KOMUNIA. Jutro, 3 października, o godz. 18,00 Msza Święta inicjacyjna dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas jutrzejszej Mszy Świętej poświęcimy różańce. Po Mszy w kościele katecheza dla rodziców.

5. NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obie nowenny w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym.

6.FRANCISZEK. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

7. I CZWARTEK. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16,30; o 17,15 różaniec w intencji uświęcenia kapłanów oraz o nowe powołania, a po nim o 18,00 Msza Święta.

8. I PIĄTEK. Najbliższy piątek, 7 października, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 9,30 odwiedziny chorych. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z różańcem o godz. 17,15. Z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać od godz. 16,30. Jednocześnie jest to liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tym bardziej zapraszam w tym dniu wszystkich, a szczególnie członków ŻR naszej parafii, na nabożeństwo i Mszę Świętą.

9. BIERZMOWANIE. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11,00 w kościele katecheza formacyjna dla młodzieży klas I szkół średnich przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. WYPOMINKI. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Na kartce proszę wpisać ulicę, ponieważ wypominki będą wyczytywane ulicami.

11. PRASA. Zachęcam do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia jest również GN Extra poświęcony s. Faustynie i tajemnicy Bożego Miłosierdzia w cenie 12 zł oraz kalendarz diecezjalny na 2023 rok w cenie 10 złotych. Za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

12. ODESZLI. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Irena Jankowiak l. 96 i śp. Wanda Rodzaj l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzę obfitości łask Bożych i wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej, a Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.