OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022.

1. MIGRANCI. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00; w sobotę o godz. 9,00.

3. NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Obie nowenny i Koronkę odmawiamy po Mszy Świętej.

4. TURYSTYKA. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. Będziemy modlić się tego dnia za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.

5. ADORACJA. W czwartek od godz. 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam do uwielbienia w ciszy Jezusa Eucharystycznego.

6. ARCHANIOŁOWIE. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

7. HIERONIM. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

8. RÓŻANIEC. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Już dzisiaj zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych.

9. PIERWSZA SOBOTA. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9,00 Msza Święta w intencji członków ŻR naszej Parafii, a po niej pierwsze tegoroczne nabożeństwo różańcowe z litanią do Serca Maryi i zmianą intencji i tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam!

10. PRASA. Zachęcam do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego oraz pięknie wydanych kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok w cenie 10 złotych. Za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

11. ODESZLI. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Walentyna Durmińska l. 95 i śp. Adam Bokszczanin l. 76 (pogrzeb w poniedziałek). Wieczny odpoczynek racz im dać Pannie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Niepokalanej. Dobrej i błogosławionej niedzieli.