I SPOWIEDŹ i I KOMUNIA ŚWIĘTA

 

Z początkiem rozpoczynającego się roku szkolnego (wrzesień) rodzice zgłaszają osobiście chęć przystąpienia ich dziecka do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

 

W tym celu należy przedstawić:

  • skrócony dokument metryki Chrztu Świętego (jeżeli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii)
  • potwierdzenie katechety o udziale w katechezie szkolnej.

 

Przypominam że zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przygotowanie i przystąpienie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbywa się w swojej parafii. W wyjątkowych sytuacjach dziecko może przystąpić do I Komunii Świętej poza swoją parafią, ale tylko za pisemną zgodą proboszcza swojej parafii.

 

Ponadto informuję, że w roku szkolnym/katechetycznym 2019/2020 w każdym miesiącu (poza niektórymi wyjątkami) odbywać się będą dwa spotkania:

– w każdy I poniedziałek miesiąca o godz. 18,00 (od listopada do lutego włącznie o godz. 17,00) Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. w kościele katecheza formacyjna i spotkanie organizacyjne dla rodziców.

w każdy IV poniedziałek miesiąca o godz. 16,00 katecheza eucharystyczna dla dzieci (na to spotkanie przychodzą same dzieci).

 

Obecność na spotkaniach comiesięcznych i na niedzielnych Mszach Świętych  jest obowiązkowa!

 

 

Rodziców raz jeszcze bardzo proszę, aby razem ze swoimi dziećmi uczestniczyli w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Nic tak nie buduje i nie uczy dzieci jak świadectwo wiary i dobry przykład rodziców. Bardzo Was o to kochani proszę.

 

Podczas Mszy św. inicjacyjnych w ciągu roku liturgicznego dokonujemy obrzędów poświęceń:

– w październiku: różańce
w grudniu: medaliki i krzyżyki
w lutym: świece
w marcu: książeczki do modlitwy

 

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

Z miesięcznym opóźnieniem, spowodowanym nadrabianiem „zaległości  sakramentalnych” spowodowanych przez epidemię koronawirusa,  rozpoczynamy  w roku szkolnym 2020/2021 przygotowanie dzieci klas III SP do I Spowiedzi i I Komunii Świętej.

Najbliższe spotkanie, zgodnie z ogłoszeniem podanym przeze mnie w ostatnią niedzielę, odbędzie się w poniedziałek 5 października o godz. 18,00 w naszym kościele. Spotkanie rozpocznie Msza Święta inicjacyjna. Po Mszy  podam wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania dzieci i samej uroczystości I Komunii Świętej. W trakcie naszego spotkania Rodzice będą mogli zgłosić chęć przygotowania swojego dziecka do I Spowiedzi i I Komunii Świętej. 

Do zobaczenia w najbliższy poniedziałek na wspólnej eucharystycznej modlitwie i spotkaniu organizacyjnym.

Szczęść Boże, Ks. Proboszcz Piotr