OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022.

1. REFLEKSJA. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. SKRZATUSZ. Łączymy się dzisiaj duchowo z sanktuarium w Skrzatuszu, gdzie odbywają się uroczystości odpustu diecezjalnego ku czci NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, na które udali się także przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej. Młodzież z naszej Parafii wczoraj uczestniczyła w sanktuarium skrzatuskim w Diecezjalnym Czuwaniu Młodych.

3. PUSZKA. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są do puszki ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na kształcenie w diecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

4. STANISŁAW. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

5. MEDIA. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

6. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00, tylko w sobotę o godz. 9,00.

7. NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do MB Nieustającej Pomocy; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach, które odprawiamy po Mszy Świętej.

8. ADORACJA. W czwartek od godz. 17,00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcam do uwielbienia w ciszy Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy zarówno w swoich intencjach, jak i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

9. LITURGIA. W środę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w piątek, 23 września, wspomnienie św. Ojca Pio, jednego z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

10. BIERZMOWANIE. Spotkania przed bierzmowaniem: w czwartek, 22 września, kl. VIII SP o godz. 18,00 Msza Święta, a po niej w kościele spotkanie organizacyjne, na którym młodzież zadeklaruje chęć przygotowania do bierzmowania; w niedzielę, 25 września, kl. I szkół ponadpodstawowych o godz. 11,00 Msza Święta, a po niej spotkanie formacyjne.

11. PRASA. Zachęcam do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego z kolejną płytą Biblia Audio, a na niej księgi Starego Testamentu: Jozuego, Sędziów, Rut i dwie Księgi Samuela. Zachęcam również do nabycia pięknie wydanych kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok w cenie 10 złotych. Za życzliwość, modlitwę oraz złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Wszystkich Parafian, Jubilatów i Solenizantów najbliższego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.