OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022.

 

1. REFLEKSJA. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. WYCHOWANIE. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00, tylko w sobotę o godz. 9,00.

4. NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do MB Bolesnej, Pani Skrzatuskiej; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach, które odprawiamy po Mszy Świętej.

5. SPOTKANIE. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18,00 zapraszam dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy w kościele spotkanie organizacyjno – informacyjne, podczas którego rodzice będą mogli zadeklarować chęć przygotowania swojego dziecka do I Komunii Świętej.

6. FATIMA. We wtorek, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie, na które czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam.

7. KRZYŻ. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. 

8. BOLESNA. W środę, 15 września, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

9. ROCZNICA. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

10. PUSZKA. Za tydzień po Mszach świętych zbierane będą do puszek ofiary na KUL i kształcenie w naszej diecezji.

11. SKRZATUSZ. W sobotę, 17 września, w Skrzatuszu diecezjalny Dzień Młodzieży, a w niedzielę, 18 września, diecezjalne uroczystości odpustowe ku czci Matki Boskiej Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Na spotkanie młodzieży organizujemy z parafii wyjazd autokarem. Gorąco zachęcam młodzież z parafii od VII klasy wzwyż do udziału w tym skrzatuskim spotkaniu. Zapisy do piątku włącznie u katechetów w szkole lub w kancelarii parafialnej.

12. PRASA. Zachęcam gorąco do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnegooraz kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok w cenie 10 złotych, które są do nabycia w zakrystii. Za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Ulikowska l. 82. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitewnej pamięci i składam im najlepsze życzenia.