OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022.

1. REFLEKSJA. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. MSZE. W tym tygodniu nie będzie wyjątkowo Mszy Świętej we wtorek. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte o godz. 18,00, a w sobotę o godz. 9,00.

3. NOWENNA. W środę do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nowennę i Koronkę odmówimy po Mszy Świętej.

4. NARODZENIE. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Zapraszam tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18,00.

5. ADORACJA. W czwartek od godz. 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, na którą serdecznie zapraszam.

6. I KOMUNIA. W przyszły poniedziałek, 12 września, na Mszę Świętą o godz. 18,00 zapraszam dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy w kościele spotkanie organizacyjno – informacyjne, podczas którego rodzice zadeklarują chęć przygotowania swojego dziecka do I Komunii Świętej.

7. SKRZATUSZ. W sobotę, 17 września, w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Młodzieży, a w niedzielę, 18 września, Diecezjalne Uroczystości Odpustowe ku czci NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Już dzisiaj gorąco zachęcam do udziału w diecezjalnych, skrzatuskich uroczystościach.

8. TACA. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

9. MODLITWA. Początek roku szkolnego skłania nas do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

10. PRASA. Zachęcam do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego. W zakrystii można nabyć w cenie 10 zł pięknie wydany kalendarz diecezjalny na 2023 rok. Za życzliwość, modlitwę oraz za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, obfitującego w łaski Miłosiernego Jezusa, a Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składam najlepsze życzenia.