DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021.
- RÓŻANIEC. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16,30; dla dorosłych i młodzieży: w niedziele o godz. 17,00; od poniedziałku do piątku o godz. 17,15, a w sobotę po Mszy o godz. 9,00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej.
- ODPUST. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.
- MSZE. Msze Święte w tym tygodniu w naszym kościele o godz. 18,00, tylko w sobotę o godz. 9,00. Zachęcam do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej.
- I KOMUNIA. Jutro, 4 października, o godz. 18,00 Msza Święta inicjacyjna dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas jutrzejszej Mszy Świętej poświęcimy różańce. Po Mszy w kościele katecheza dla rodziców.
- NOWENNA. We wtorek do św. Józefa; w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obie nowenny w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym.
- I CZWARTEK. W czwartek od godz. 16,30 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17,15 nabożeństwo różańcowe, które z racji I czwartku miesiąca ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, a po nim o 18,00 Msza Święta. W czwartek przypada również liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam tym bardziej w tym dniu wszystkich, a szczególnie członków ŻR naszej parafii, na nabożeństwo i Mszę Świętą.
- DZIEŃ PAPIESKI. W przyszłą niedzielę, 10 października, po raz 21. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych i ubogich uczniów z małych miejscowości i terenów wiejskich. Z zebranych pieniędzy, stypendia otrzymuje również 75 młodych osób z naszej diecezji.
- WYPOMINKI. Od dzisiejszej niedzieli na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Na kartce proszę wpisać ulicę, ponieważ wypominki będą wyczytywane ulicami. Z tej racji proszę, aby w miarę możliwości kartki wypominkowe zwrócić najpóźniej do 2 listopada.
- PRASA. Zachęcam do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarzy diecezjalnych na 2022 rok w cenie 10 złotych. Za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
Wszystkim Parafianom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.