Ogłoszenia duszpasterskie

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2017.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17,30; Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17,30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych naszych stałych nabożeństwach i do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek, 13 lipca, o godz. 18,00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym w intencji Synodu diecezjalnego, na którą zapraszamy szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, a po niej o godz. 19,30, PROCESJA FATIMSKA z naszego kościoła do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich zapraszamy do licznego udziału w procesji i do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. Przypominamy, że w okresie wakacji Msze św. w soboty w naszym kościele odprawiane są o godz. 9,00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18,00.

6. W przyszła niedzielę, 16 lipca, o godz. 19,00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki Gospel, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Dnia 1 sierpnia ze Skrzatusza wyrusza XXXV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Naszych Parafian, szczególnie ludzi młodych, zachęcamy gorąco do udziału w pielgrzymce. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki będzie można uzyskać u przewodnika grupy 3 na spotkaniu przed pielgrzymkowym, które odbędzie się w środę 12.07 w sali parafialnej parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim, po Mszy wieczornej, ok. godziny 18,45.

8. Zachęcamy do lektury dzisiejszego „Gościa Niedzielnego. Pragniemy raz jeszcze wyrazić nasze szczególne podziękowanie pod adresem tych wszystkich, którzy poprzez ufundowanie nagród lub udzieloną pomoc finansową wsparli wydatnie nasz festyn parafialny i przyczynili się do jego uatrakcyjnienia. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej za trud przygotowania festynu.  Szczególne podziękowanie chcemy wyrazić paniom, które przygotowały na nasz festyn smaczne pierogi i upiekły pyszne ciasta. Dziękujemy naszym siostrom z Żywego Różańca za pomoc w przeprowadzeniu festynu. Dziękujemy także Wam wszystkim, Siostry i Bracia, za tak liczny udział w festynie, za dobry humor i wesołą zabawę. Niech dobroć serca i Waszą ofiarność Pan Bóg wynagrodzi Wam licznymi łaskami. Wszystkim za wszystko składamy z serca płynące staropolskie Bóg zapłać.

Na nowy tydzień Kochanym Parafianom i miłym Gościom życzymy pogody ducha i obfitości łask Bożych. Tym, którzy odpoczywają na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy nasze najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz