Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKANOCY (MIŁOSIERDZIA BOŻEGO) – 23.04.2017.

1. W dzisiejszą Drugą Niedzielę Wielkanocy, która kończy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywamy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Z tej racji o godz. 15,00 zapraszamy do naszego kościoła na „Godzinę Miłosierdzia” przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której będziemy uczyć się miłosierdzia od Jezusa i uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie.

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym Świętem Caritas i rozpoczyna 73. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. zbierane są dziś do puszek ofiary na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Za każdą ofiarę złożoną na ten szczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. W środę o godz. 17,30 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 17,30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. W czwartek od godz. 17,00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy w swoich intencjach oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych,

7. W sobotę, 29 kwietnia, naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

8. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy, z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się płyta z filmem pt. „Zmartwychwstały”, a za okazaną życzliwość, dobroć i modlitwę oraz za złożone ofiary składamy z serca płynące staropolskie Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Putresza l. 93. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień naszym Kochanym Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Zmartwychwstałego Pana. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz