Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018.

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia oraz abstynencji celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

3. Jutro o godz. 17,00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św. z obrzędem poświęcenia świec. Po Mszy spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców tych dzieci. Obecność obowiązkowa.

4. Stałe nabożeństwa w tygodniu: środę o godz. 17,30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek od godz. 16,00 adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek na zakończenie Drogi Krzyżowej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę, 14 lutego, przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9,00 i 18,00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

7. W piątek o godz. 16,15 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ.W niedziele Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17,15. Serdecznie zapraszamy do udziału w pięknych pasyjnych nabożeństwach.

8. W najbliższy piątek, 16 lutego, o godz. 20,00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu pod przewodnictwem Księdza Biskupa odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży. Na to modlitewne czuwanie organizujemy z Parafii wyjazd autokarem. Zapisy młodzieży w szkole u katechetów lub u ks. Roberta.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę i ofiary, składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim naszym parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy błogosławieństwa i obfitości łask Bożych, a solenizantom i jubilatom składamy nasze najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz