Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017.

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. We wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla, mnicha, i św. Metodego, biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16,30; Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 16,30.

5. W każdy czwartek od godz. 16,00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy, szczególnie w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.

6. Pomoc, z którą Caritas naszej diecezji dociera przez cały rok do potrzebujących: starszych, dzieci, chorych i niepełnosprawnych możliwa jest przede wszystkim dzięki przekazanemu 1% podatku. W imieniu Caritas raz jeszcze bardzo prosimy o ten gest dobroci, dzięki któremu będzie mogła ona wesprzeć tych ludzi, którzy tracą nadzieję na godne życie. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki informacyjne naszej diecezjalnej Caritas.

7. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup nowego nagłośnienia dla naszej scholi parafialnej. Zebraliśmy kwotę 928,10 złotych.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę i ofiary, składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Rozpędowski l. 79. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym parafianom i gościom na nowy tydzień życzymy obfitości łask Bożych, a solenizantom i jubilatom składamy nasze najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz