Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15.04.2018.

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. Jutro: o godz. 16,30 w salce spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych; o godz. 18,00 Msza święta inicjacyjna dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy w kościele  katecheza dla rodziców.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17,30; Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17,30. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych nabożeństwach i do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek od godz. 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy, zarówno w swoich intencjach, jak również w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. W czwartek, 19 kwietnia, na Mszę świętą o godz. 18,00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej w salce katecheza formacyjna. Obecność kandydatów obowiązkowa.

7. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy kleryka z WSD w Koszalinie, który w czasie Mszy św. odczyta list rektora Seminarium, a po Mszach św. zbierać będzie ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

8.We wtorek i w środę od godz. 16,00 w salce panie z Caritas wypełniać będą deklaracje PIT dla tych osób, które chcą przekazać 1% podatku na cele realizowane przez Caritas naszej Diecezji.

9. Organizujemy z parafii w dniu 12 maja wyjazd autokarem na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Wszystkich członków Żywego Różańca naszej Parafii oraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego, a za życzliwość, modlitwę oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Cecylia Uzar l. 83 i śp. Stanisława Skibińska l. 87 (pogrzeb w poniedziałek). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkich naszych Parafian, a także Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz