Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019.

1. SKRZATUSZ. Łączymy się dzisiaj duchowo i modlitewnie z pielgrzymami zgromadzonymi na uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu, gdzie obecni są także przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej.

2. TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

3. ŚRODKI PRZEKAZU. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z oferty wydawnictw i mediów katolickich.

4. PUSZKA. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane są do puszek ofiary na KUL i kształcenie w naszej diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. STAŁE NABOŻEŃSTWA. We wtorek nowenna do św. Józefa; w środę o godz. 17,30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek od godz. 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek o godz. 17,30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i adoracji Jezusa w Najśw. Sakramencie.

6. MSZA I SPOTKANIE. Jutro, 16 września, o godz. 18,00 Msza święta inicjacyjna dla dzieci klas III, a po niej pierwsze spotkanie organizacyjno – informacyjne, podczas którego rodzice zadeklarują swoją chęć przygotowania dzieci do I Komunii Świętej.

7. ROCZNICA. We wtorek, 17 września, przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Wspominamy i modlimy się w tym dniu w intencji wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy też miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

8. STANISŁAW KOSTKA. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18,00.

9. WSPÓLNOTA. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką i swoimi obowiązkami zawodowymi i domowymi znaleźć również właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej więzi z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające w naszej Parafii wspólnoty: Caritas, Żywy Różaniec, schola, Eucharystyczny Ruch Młodych, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy wszystkich do aktywnego zaangażowania się w życie naszej wspólnoty!

10. PRASA. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego oraz kalendarze diecezjalne na 2020 rok w cenie 10 złotych, które są do nabycia w zakrystii. Za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego nowego tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy nasze najlepsze życzenia.