Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019.

1. ADORACJA. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości do Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. WSPOMNIENIE. We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie Mszy św. dokonamy błogosławieństwa wody i chleba ku jej czci.

3. STAŁE NABOŻEŃSTWA. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16,30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie; Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16,30.

4. I CZWARTEK. W tym tygodniu przypada I czwartek. Z tej racji od godz. 16,00 adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 16,30 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne, a po nim Msza Święta.

5. INTENCJE. W tym tygodniu, jak i w całym miesiącu lutym, są wolne intencje mszalne. Gorąco zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św.

6. CHORZY. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jednak już dzisiaj uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9,00.

7. 1% PODATKU. Jak co roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Pomogą nam w tym informacje umieszczone na ulotkach, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o ich zabranie ze sobą.

8. PRASA I PODZIĘKOWANIA. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za wszelkie złożone ofiary, okazaną życzliwość i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Stanisław Musialik l. 75. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego, obfitującego w Boże łaski nowego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy nasze najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz