Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.06.2018.

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17,30 gromadzimy się w naszym kościele na NABOŻEŃSTWIE CZERWCOWYM do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w naszej wspólnotowej modlitwie!

3. We wtorek, 5 czerwca, o godz. 18,30 na plebanii spotkanie RADY PARAFIALNEJ poświęcone organizacji festynu parafialnego. Członków Rady prosimy o obowiązkowe przybycie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17,00 adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 17,30 nabożeństwo czerwcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i procesją eucharystyczną. Po procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

5. W piątek, 8 czerwca, przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA I UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. O godz. 17,30 nabożeństwo czerwcowe z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i procesją eucharystyczną; o godz. 18,00 Msza święta, podczas której będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Będziemy prosić, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Z racji przypadającej w piątek uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 9 czerwca, w liturgii przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczonego z Sercem Jezusa. Wszystkich czcicieli Serca Maryi zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18,00.

7. W ubiegłą niedzielę na zainstalowanie w naszym kościele nowego projektora multimedialnego zebraliśmy do puszki 1.100 złotych. Wszystkim za złożone ofiary z całego serca dziękujemy. Tacę z następnej niedzieli, 10 czerwca, przeznaczymy na ten sam cel i już teraz prosimy o ofiarność..

8. Przygotowujemy się do FESTYNU PARAFIALNEGO, który odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca. Przy wyjściu z kościoła można nabywać cegiełki w cenie 10 zł, które wezmą udział w losowaniu nagród na festynie. Zachęcamy gorąco do ich nabywania. Zwracamy się także, szczególnie do pań z Żywego Różańca, o włączenie się w przygotowanie festynu i upieczenie ciasta bądź przygotowanie jakiegoś specjału. Mile widziani również sponsorzy nagród i darczyńcy. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na naszym festynie przygotowywanym przez Radę Parafialną.

9. Zachęcamy do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę oraz za  złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Naszą życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich naszych kochanych Parafian i Gości oraz wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz