Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.10.2018.

1. SŁOWO BOŻE. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Różaniec w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16,30; dla dorosłych codziennie o godz. 17,15, tylko w soboty po Mszy św. o godz. 9,00 Ponawiamy naszą gorącą zachętę do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i wstępowania w szeregi Żywego Różańca w naszej Parafii.

3. NOWENNA BO MATKI BOŻEJ. W środę o godz. 17,15 nabożeństwo różańcowe połączymy z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy.

4. ADORACJA. W czwartek od godz. 16,30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. PROCESJA FATIMSKA. W sobotę, 13 października, ostatnia w tym roku procesja fatimska. Po Mszy wieczornej w kościele Zmartwychwstania Pańskiego adoracja Najśw. Sakramentu, a po niej o godz. 19,00 wyruszy procesja różańcowa do naszego kościoła. Z tej racji w sobotę nie będzie w naszym kościele nabożeństwa różańcowego. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w czasie procesji fatimskiej. Msza św. w sobotę o godz. 9,00.

6. DZIEŃ PAPIESKI. W przyszłą niedzielę, 14 października, po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Tradycyjnie w Dniu Papieskim w salce parafialnej u pań z Caritas będzie można nabyć pyszne kremówki papieskie.

7. WYPOMINKI. Od dzisiejszej niedzieli na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z  kartkami wypominkowymi. Prosimy o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Na kartce prosimy również wpisać ulicę, ponieważ wypominki będziemy wyczytywać ulicami. Z tej racji zwracamy się z prośbą, aby w miarę możliwości kartki wypominkowe zwrócić najpóźniej do 2 listopada.

8. PRASA KATOLICKA. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarzy diecezjalnych na 2019 rok w cenie 10 złotych. Za złożone ofiary, życzliwość i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Teresa Chmielowiec l.67.   (pogrzeb jutro o godz. 13,00). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz