Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. Jutro, z racji trzynastego dnia miesiąca, o godz. 19,30 z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego do naszego kościoła wyruszy PROCESJA FATIMSKA. Zapraszamy do licznego udziału w procesji i do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. We wtorek, 14 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika, Patrona naszej diecezji.

4. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Taca z tego dnia przeznaczona jest jako tzw. Cathedraticum na utrzymanie kościoła katedralnego w Koszalinie. W uroczystość Wniebowzięcia w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Rodziny naszej parafii zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach, szczególnie o pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

6. Zapraszamy na nasze stałe, cotygodniowe nabożeństwa: w środę o godz. 17,30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek od godz. 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich; w piątek o godz. 17,30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszła niedzielę, 19 sierpnia, będziemy gościli w naszej parafii pielgrzymów idących w pieszej pielgrzymce z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Pielgrzymi przyjdą ok. godz. 17,30. W związku z tym jeszcze raz zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian, aby w miarę możliwości przyjęli u siebie pielgrzymów na nocleg. W zakrystii można zadeklarować ilość osób na nocleg. Mamy nadzieję, że wszyscy pielgrzymi znajdą gościnę w naszych domach. Zwracam się również z prośbą, szczególnie do pań z Kółek Różańcowych, o przygotowanie posiłku i upieczenie ciasta dla pielgrzymów, którzy będą nocować w salce lub na sali w gimnazjum. Za życzliwe przyjęcie u siebie pielgrzymów już teraz składamy z serca płynące podziękowanie. Niech dobroć serca Pan Bóg hojnie wynagrodzi Wam swoimi łaskami i błogosławieństwem.

8. W dni powszednie wolne intencje mszalne. Zachęcamy gorąco do ich zamawiania.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego, a za życzliwość, modlitwę oraz za  złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Piotrowska l. 79. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Naszym Kochanym Parafianom i miłym Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia, a Jubilatom i Solenizantom najbliższego tygodnia składamy nasze najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz