Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019.

1. NIEDZIELA PALMOWA. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. GORZKIE ŻALE. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17,00, na które zapraszamy.

3. STAŁE NABOŻEŃSTWA. Nowenna do św. Józefa we wtorek po Mszy św.; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17,30.

4. SPOWIEDŹ. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w godz. 17,00 do 18,00; w Wielki Piątek od godz. 15,00 do 17,00; w Wielką Sobotę od 12,30 do 14,00. W Wielki Czwartek oraz podczas trwania liturgii Triduum Paschalnego spowiedzi św. nie będzie!

5. WIELKI CZWARTEK rozpoczyna Triduum Paschalne, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie sprawowana o godz. 18,00.  Po Mszy adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem w „Ciemnicy” do godz. 24,00.

6. WIELKI PIĄTEK upamiętnia Mękę i Śmierć Jezusa na krzyżu. Od godz. 8,00 aż do rozpoczęcia liturgii wieczornej trwać będziemy w adoracji Pana Jezusa w „Ciemnicy”. Od godz. 9,00 odwiedzimy chorych w domach i zaniesiemy im Komunię św. O godz. 15,00 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18,00 będziemy sprawowali LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24,00. W czasie adoracji Krzyża składać będziemy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. WIELKA SOBOTA. Od godz. 8,00 adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. O godz. 9,00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ rozpoczniemy po zmroku o godz. 20,00 na placu przed kościołem. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgię Paschalną zakończy uroczysta Eucharystia.

8. ADORACJA. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest porządek godzin i wykaz ulic na adorację Najśw. Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

9. ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę w naszym kościele o godz. 9,15; 10,00; 11,00 i 12,00. Ofiary składane z racji poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na odnowienie wnętrza naszej świątyni.  W Wielką Sobotę kończy się Dzieło Caritas – Jałmużna Wielkopostna. Przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną i po poświęceniu pokarmów składamy je w koszyku przy ołtarzu.

10.  W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO od godz. 5,30 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 6,00 Procesja Rezurekcyjna i Msza Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w ciągu dnia w naszym kościele odprawiane będą o godz. 9,30; 11,00 i 18,00.

11. PRASA I PODZIĘKOWANIA. Zachęcamy do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę i wszelkie złożone ofiary składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!

Na Wielki Tydzień, tak bogaty w wydarzenia religijne i duchowe, życzymy wszystkim naszym Kochanym Parafianom i Gościom wielu łask Bożych oraz owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, do udziału w którym serdecznie wszystkich zapraszamy.