Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017.

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy jest czasem naszego nawrócenia. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomaga nam w tym m.in. udział w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach.

2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i uczczeniem krzyża dzisiaj o godz. 17,15; DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16,15; dla dorosłych o godz. 17,15. Ze względu na sobotnie czuwanie, drogi krzyżowej dla młodzieży w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pięknych nabożeństwach pasyjnych. Za pobożny udział w nich można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

3. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w wielkopostną niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas jutrzejszej Mszy św. przez wstawiennictwo opiekuna Świętej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie wypełniali  swoje powołanie.

4. W sobotę, 25 marca, przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msza św. w naszym kościele o godz. 18,00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą będzie można podjąć składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Osoby chcące podjąć Duchową Adopcję prosimy o ich zabranie i wypełnienie. W sobotę w czasie Mszy św. podejmiemy duchową adopcję poprzez uroczyste złożenie przyrzeczenia i swoich deklaracji w darze ołtarza.

5. W sobotę, 25 marca, o godz. 20,00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pom. odbędzie się WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH, które poprowadzi Ks. Biskup. Młodzież z naszej Parafii serdecznie zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Kandydaci do bierzmowania, w ramach formacji, uczestniczą w czuwaniu obowiązkowo.

6. Za tydzień, 26 marca, w naszej Parafii rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. kapelan Przemysław Tur, proboszcz Parafii Wojskowej w Budowie. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji owocnego przeżycia rekolekcji i już dzisiaj zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego w nich udziału.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Barbara  Wyrzykowska l. 61. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim naszym kochanym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz