Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE w naszym kościele do piątku włącznie o godz. 17,30 (tylko w czwartek na zakończenie Mszy św. odpustowej). Gorąco zapraszamy do wspólnego śpiewania litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

3. W środę o godz. 18,30 na plebanii kolejne spotkanie Rady Parafialnej poświęcone organizacji festynu parafialnego. Wszystkich członków rady prosimy o obowiązkowe przybycie.

4. W czwartek od godz. 17,00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek, 29 czerwca, UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA. Taca z tej uroczystości jako tzw. „świętopietrze” przeznaczona jest na utrzymanie papieskich instytucji w Watykanie. W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła przypada nasz ODPUST PARAFIALNY. UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA O GODZ. 18,00, a po niej nabożeństwo czerwcowe z modlitwami do naszego patrona św. Pawła Apostoła. Odpust to święto całej naszej rodziny parafialnej. W tym dniu mamy okazję uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. Niech  nikogo z nas nie zabraknie na Mszy św. odpustowej i na wspólnej modlitwie. Nasza obecność niech będzie pięknym świadectwem naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa, dla którego nasz Patron poświęcił całe swoje życie. Serdecznie zapraszamy!

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej racji o godz. 9,00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca naszej Parafii, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przypominamy raz jeszcze, że w okresie wakacji, przez cały lipiec i sierpień, Msze św. w soboty odprawiane będą o godz. 9,00 rano. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18,00.

8. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, od godz. 14,00 na placu parkingowym przed gimnazjum  PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. Przy wyjściu z kościoła u członków Rady Parafialnej można jeszcze nabywać cegiełki w cenie 10 zł, które na festynie wezmą udział w losowaniu nagród. Zachęcamy gorąco do ich nabywania. Całkowity dochód z tegorocznego festynu przeznaczymy na odnowienie elewacji naszego kościoła parafialnego. Gdyby ktoś z Parafian chciał włączyć się w organizację festynu przez upieczenie ciasta czy zasponsorowanie nagrody, to będziemy niezmiernie wdzięczni. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej, rodzinnej zabawy na naszym festynie, na którym nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Więcej szczegółowych informacji na okolicznościowych plakatach. Ze względu na festyn w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 18,00.

9. Zachęcamy do nabywania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę oraz za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, obfitującego w dary i łaski Boże.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz