Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 21.05.2017.

1.  NABOŻEŃSTWO MAJOWE w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 17,30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. W środę, 24 maja, w liturgii przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

5. W czwartek od godz. 17,00  adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego i do osobistej modlitwy zarówno we własnych intencjach oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na  Eucharystię i wspólną modlitwę o godz. 18,00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

7. W najbliższą sobotę, 27 maja, w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka i diecezjalne spotkanie wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Początek spotkania o godz. 10,30.

8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W sobotę, 3 czerwca, na Polach Lednickich odbędzie się XXI SPOTKANIE MŁODYCH pod hasłem „Idź i kochaj”. Organizujemy wyjazd młodzieży na to spotkanie. Zapisy i szczegóły u ks. Roberta.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego, a za życzliwość i modlitwę oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Jadwiga Wiśniewska l. 58. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia niech Zmartwychwstały Pan darzy obfitością swoich łask.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz