Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019.

1. SŁOWO BOŻE. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. WSPOMNIENIE NMP. We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. STAŁE NABOŻEŃSTWA. W okresie wakacyjnym nie zapominajmy o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej, a także o udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: we wtorki na zakończenie Mszy św. Nowenna do św. Józefa; w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,30, a w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17,30.

4. ADORACJA. W każdy czwartek od godz. 17,00 w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uwielbienia w ciszy Jezusa Eucharystycznego i do modlitwy w swoich intencjach oraz w intencji powołań kapłańskich do naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.

5. MODLITWA ZA ROLNIKÓW. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

6. PIELGRZYMKA ROWEROWA. Wszystkich lubiących wyprawy rowerowe zapraszamy na dekanalną rowerową pielgrzymkę do Skrzatusza w sobotę 20 lipca. Wyjazd o godz. 9,00 z ul. Kościelnej w Złocieńcu, koszt 20 zł. Spotkanie organizacyjne w środę 17 lipca o godz. 18,45 w parafii Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu.

7. PIELGRZYMKA PIESZA. Jeszcze raz zachęcamy gorąco naszych Parafian, szczególnie ludzi młodych, do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która 1 sierpnia wyruszy ze Skrzatusza. Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. PRASA I PODZIĘKOWANIA. Zachęcamy do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego, a za życzliwość, modlitwę oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia, a solenizantów i jubilatów powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.