Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018.

1.   NIEDZIELA GAUDETE. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2.   KWARTALNE DNI MODLITW. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3.   RORATY. Wszystkich, którzy chcą włączyć się we wspólnotową modlitwę za rodziny naszej Parafii zapraszamy w tygodniu na Roraty, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 6,45. Przypominamy jednocześnie, że w Adwencie nie ma Mszy św. o godz. 17,00.

4.   SPOWIEDŹ ŚWIĘTA. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w czwartek i sobotę podczas Mszy świętej roratniej, a w piątek od godz. 15,30.

5.    ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA. Trwając w oczekiwaniu na przyjście Pana, w piątek zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 15,00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, którą zakończy błogosławieństwo eucharystyczne. Tych, którzy ze spowiedzi skorzystają wcześniej zapraszamy również do nawiedzenia naszego kościoła i uwielbienia Jezusa swoją obecnością i modlitwą.

6.   CARITAS. Niech w naszych domach na wigilijnym stole zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece możemy nabyć w salce lub przy wyjściu z kościoła. Gorąco zachęcamy do nabywania świec i wsparcia w ten sposób dzieci z rodzin biednych i ubogich. Natomiast do wystawionego w kościele kosza można składać artykuły żywnościowe, które w formie paczek świątecznych zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących w naszej Parafii.

7. OPŁATKI WIGILIJNE. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach poświęconego wigilijnego opłatka. Niech on będzie znakiem jedności naszych rodzin oraz całej naszej rodziny parafialnej w czasie wigilijnej wieczerzy. Opłatki za dobrowolną ofiarą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła lub w salce.

8.    PRASA I PODZIĘKOWANIA. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się płyta CD z kolędami, a za okazaną życzliwość i modlitwę oraz za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Kochanym Parafianom i Gościom na radosne przygotowanie do spotkania z przychodzącym  Panem życzymy wszelkich łask Bożych. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

ks. Piotr Jesionowski, proboszcz

ks. Robert Gruszowski, wikariusz