Ogłoszenia Duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019.

1. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI. W dzisiejszą niedzielę po raz 11. w kościele w Polsce obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym.

2. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Jutro, 11 listopada, o godz. 11,00 z racji Narodowego Święta Niepodległości w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, służb mundurowych, przedstawicieli szkół i instytucji oraz zaproszonych gości. Wszystkich Parafian zapraszam serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Po Mszy św. udamy się wszyscy na plac przed Centrum Kultury i o godz. 12,00 wspólnie z rodakami z całej Polski odśpiewamy wspólnie nasz narodowy hymn. Wypominki jutro będą wyjątkowo o godz. 10,30. Jutro po południu w naszym kościele nie będzie już nabożeństwa i Mszy świętej o godz. 17,00.

3. WYPOMINKI. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcam gorąco do udziału w tej modlitwie, abyśmy łączyli się jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego, która pragnie wspomagać naszych braci i siostry należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Wypominki w naszym kościele odprawiane są: w niedziele o godz. 17,30; jutro wyjątkowo o godz. 10,30; od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17,00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 9,00.

4. MSZA ZA ZMARŁYCH. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

5. NOWENNA I KORONKA. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Józefa; w środę po Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa te w listopadzie łączymy z wypominkami.

6. ADORACJA. W czwartek od godz. 16,00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i do osobistej modlitwy w swoich intencjach oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Z racji II czwartku miesiąca o godz. 17,00 Msza św. o Duchu Świętym w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego

7. NMP OSTROBRAMSKIEJ. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy świętej o godz. 9,00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

8. PRASA I PODZIĘKOWANIA. Zachęcam gorąco do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za złożone ofiary, okazaną życzliwość i modlitwę składam serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.