Ogłoszenia Duszpasterskie

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019.

1. SŁOWO BOŻE. Pan Jezus wiele razy poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, miłości, sprawiedliwości i pokoju.

2. WYPOMINKI. W ostatnich dniach listopada zapraszam do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki w naszym kościele dzisiaj o godz. 17,30, a w tygodniu po Mszach Świętych.

3. SPOTKANIE. Spotkanie formacji eucharystycznej dla dzieci klas III w dniu jutrzejszym zostało odwołane.

4. NABOŻEŃSTWA. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Józefa; w środę po Mszy świętej nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa te jeszcze w tym tygodniu będziemy łączyć z wypominkami.

5. ADORACJA. W czwartek od godz. 16,00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

6. ANDRZEJA APOSTOŁA. W sobotę, w ostatni dzień listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.

7. BIERZMOWANIE. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie: klasy VIII w piątek, 29 listopada, o godz. 17,00 Msza Święta, a po niej spotkanie formacyjne; klasy I szkół średnich w przyszłą niedzielę, 1 grudnia, o godz. 11,00 Msza Święta i spotkanie formacyjne. Obecność młodzieży na tych spotkaniach jest obowiązkowa!

8. ADWENT. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

9. CARITAS. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym Caritas naszej diecezji prowadzi akcję „Torba Miłosierdzia”, w którą włączyła się także Caritas naszej parafii. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą do domu papierową torbę, którą wypełnimy artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Wypełnione torby będzie można składać w koszu wystawionym w naszym kościele do 20 grudnia. Torby te trafią w formie paczek świątecznych do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

10. PRASA. Zachęcam do nabywania i czytania dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za złożone ofiary, życzliwość i modlitwę składam serdeczne Bóg zapłać.

Niech Chrystus króluje w rodzinach naszej Parafii i w sercu każdego z nas. Niech darzy nas swoimi łaskami i swoim błogosławieństwem.