I Komunia Święta

I SPOWIEDŹ i I KOMUNIA ŚWIĘTA

Z początkiem rozpoczynającego się roku szkolnego (wrzesień) rodzice zgłaszają osobiście chęć przystąpienia ich dziecka do I Spowiedzi i Komunii Świętej. W tym celu należy przedstawić skrócony dokument metryki Chrztu Świętego (jeżeli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii) oraz potwierdzenie katechety o udziale w katechezie szkolnej. Przypominam że zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przygotowanie i przystąpienie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbywa się w swojej parafii. W wyjątkowych sytuacjach dziecko może przystąpić do I Komunii Świętej poza swoją parafią, ale tylko za pisemną zgodą proboszcza swojej parafii.

Ponadto informuję, że w roku szkolnym/katechetycznym 2018/2019 w każdym miesiącu (poza niektórymi wyjątkami) odbywać się będą dwa spotkania:

w każdy I poniedziałek miesiąca o godz. 18,00 (od listopada do lutego włącznie o godz. 17,00) Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. w kościele katecheza formacyjna i spotkanie organizacyjne dla rodziców.

- w każdy IV poniedziałek miesiąca o godz. 17,00 (od listopada do lutego włącznie o godz. 16,00) katecheza eucharystyczna dla dzieci (na to spotkanie przychodzą same dzieci).

Obecność na spotkaniach comiesięcznych i na niedzielnych Mszach Świętych  jest obowiązkowa!

Podczas Mszy św. inicjacyjnych w ciągu roku liturgicznego dokonujemy obrzędów poświęceń:

- w październiku: różańce
- w grudniu: medaliki i krzyżyki
- w lutym: świece
- w marcu: książeczki do modlitwy

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !

W najbliższy poniedziałek, 3 grudnia o godz. 17,00 zapraszam Was na kolejną Mszę św. inicjacyjną z obrzędem poświęcenia medalików. Po Mszy św. spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców.

W grudniu, w ramach formacji eucharystycznej dzieci będą uczestniczyły w nabożeństwie kolędowym przy żłóbku, które będzie w niedzielę 30 grudnia o godz. 15,00. Już teraz wszystkie dzieci i rodziców, całe rodziny serdecznie do wspólnego kolędowania zapraszam.

Przypominam, że obecność dzieci na spotkaniach oraz na Mszach św. niedzielnych jest obowiązkowa! Proszę rodziców, aby na te Msze św. przychodzili ze swoimi dziećmi.

Licząc na Waszą obecność pozostaję w nadziei radosnego spotkania.

Ks. Proboszcz Piotr