I Komunia Święta

I SPOWIEDŹ i I KOMUNIA ŚWIĘTA

Z początkiem rozpoczynającego się roku szkolnego (wrzesień) rodzice zgłaszają osobiście chęć przystąpienia ich dziecka do I Spowiedzi i Komunii Świętej. W tym celu należy przedstawić skrócony dokument metryki Chrztu Świętego (jeżeli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii) oraz potwierdzenie katechety o udziale w katechezie szkolnej. Przypominam że zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przygotowanie i przystąpienie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbywa się w swojej parafii. W wyjątkowych sytuacjach dziecko może przystąpić do I Komunii Świętej poza swoją parafią, ale tylko za pisemną zgodą proboszcza swojej parafii.

Ponadto informuję, że w roku szkolnym/katechetycznym 2017/2018 w każdym miesiącu (poza niektórymi wyjątkami) odbywać się będą dwa spotkania:

w każdy II poniedziałek miesiąca o godz. 18,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 17,00) Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. w kościele katecheza formacyjna i spotkanie organizacyjne dla rodziców.

- w każdy IV poniedziałek miesiąca o godz. 17,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 16,00) katecheza eucharystyczna dla dzieci (na to spotkanie przychodzą same dzieci).

Obecność na spotkaniach comiesięcznych i na niedzielnych Mszach św.  jest obowiązkowa!

Podczas Mszy św. inicjacyjnych w ciągu roku liturgicznego dokonujemy obrzędów poświęceń:

- w październiku: różańce
- w grudniu: medaliki i krzyżyki
- w lutym: świece
- w marcu: książeczki do modlitwy

* UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ  KOMUNII ŚWIĘTEJ - niedziela, 27 maja 2018 roku, w Uroczystość Najświętszej Trójcy – godz. 10,30.

Kochani Rodzice, Kochane  Dzieci

Pragnę poinformować, że w miesiącu marcu, ze względu na to, że w II poniedziałek miesiąca (12 marca) będą w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, Msza św. inicjacyjna i spotkanie formacyjne dla rodziców będzie wyjątkowo w III poniedziałek miesiąca tj. 19 marca o godz. 18,00 (UWAGA! Zmiana godziny). W czasie Mszy świętej dokonamy poświęcenia książeczek/modlitewników. Proszę o ich zabranie ze sobą do kościoła.

W tym miesiącu nie będzie spotkania formacji eucharystycznej dla dzieci w ostatni poniedziałek marca (będzie to już Wielki Tydzień). W to miejsce bardzo proszę, aby dzieci w marcu przychodziły na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16,15. Jest to nabożeństwo specjalnie dla nich przygotowane i dla nich prowadzone. Bardzo gorąco o to proszę Kochani Rodzice zadbajcie, aby dzieci mogły w tym nabożeństwie uczestniczyć.

Bardzo serdecznie dzieci i wszystkich Was drodzy rodzice zapraszam na piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej i na nasze kolejne spotkanie tym razem w III poniedziałek marca.

Trwając w nadziei spotkania wszystkich pozdrawiam i życzę dobrego i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Ks. Proboszcz Piotr.