I Komunia Święta

I SPOWIEDŹ i I KOMUNIA ŚWIĘTA

Z początkiem rozpoczynającego się roku szkolnego (wrzesień) rodzice zgłaszają osobiście chęć przystąpienia ich dziecka do I Spowiedzi i Komunii Świętej u księdza proboszcza. W tym celu należy przedstawić skrócony dokument metryki Chrztu Świętego (jeżeli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii) oraz potwierdzenie katechety o udziale w katechezie szkolnej. Przypominam że zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przygotowanie i przystąpienie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbywa się w swojej parafii. W wyjątkowych sytuacjach dziecko może przystąpić do I Komunii Świętej poza swoją parafią, ale tylko za pisemną zgodą proboszcza swojej parafii.
W roku szkolnym/katechetycznym 2016/2017 w każdym miesiącu (poza niektórymi wyjątkami) odbywać się będą dwa spotkania:

w każdy II poniedziałek miesiąca o godz. 18,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 17,00) Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. w kościele katecheza formacyjna dla       rodziców.

- w każdy IV poniedziałek miesiąca o godz. 17,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 16,00) katecheza eucharystyczna dla dzieci (na to spotkanie przychodzą same dzieci).

Przypominam, że obecność na spotkaniach comiesięcznych jest obowiązkowa!

Podczas Mszy św. inicjacyjnych w ciągu roku liturgicznego dokonujemy obrzędów poświęceń:
- w grudniu: medaliki i krzyżyki
- w lutym: świece
- w marcu: książeczki do modlitwy

Kochani ! Zgodnie z zapowiedzią z dzisiejszego spotkania zapraszam Was z dziećmi do naszego kościoła w Wielki Czwartek o godz. 18,00 na uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, w czasie której będziemy wspólnie dziękowali Panu Jezusowi za dar sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Przypominam, że  w ostatni poniedziałek kwietnia nie będzie spotkania formacji eucharystycznej dla dzieci (zamiast tego spotkania przychodzimy na Mszę św. w Wielki Czwartek). Następna Msza inicjacyjna będzie w drugi poniedziałek maja tj. 8 maja o godz. 18,00. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wiele łask Bożych.

Szczęść Boże. Ks. Proboszcz Piotr.

Przypominam informację podaną na dzisiejszym spotkaniu przez p. Małgosię Olechnowicz:

zdjęcia dzieci, które będą wywieszone w kościele na uroczystości I Komunii św. będą robione przez panią fotograf Annę Dązbłaż (studio fotograficzne znajduje się naprzeciw starego Domu Kultury obok kwiaciarni Orchidea) w następujących terminach:

25.04. – 10,00 – 17,00

11.05. – 10,00 – 17,00

17.05. – 10,00 – 17,00