I Komunia Święta

I SPOWIEDŹ i I KOMUNIA ŚWIĘTA

Z początkiem rozpoczynającego się roku szkolnego (wrzesień) rodzice zgłaszają osobiście chęć przystąpienia ich dziecka do I Spowiedzi i Komunii Świętej u księdza proboszcza. W tym celu należy przedstawić skrócony dokument metryki Chrztu Świętego (jeżeli dziecko nie zostało ochrzczone w naszej parafii) oraz potwierdzenie katechety o udziale w katechezie szkolnej. Przypominam że zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przygotowanie i przystąpienie do I Spowiedzi i I Komunii Świętej odbywa się w swojej parafii. W wyjątkowych sytuacjach dziecko może przystąpić do I Komunii Świętej poza swoją parafią, ale tylko za pisemną zgodą proboszcza swojej parafii.
W roku szkolnym/katechetycznym 2016/2017 w każdym miesiącu (poza niektórymi wyjątkami) odbywać się będą dwa spotkania:

w każdy II poniedziałek miesiąca o godz. 18,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 17,00) Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. w kościele katecheza formacyjna dla       rodziców.

- w każdy IV poniedziałek miesiąca o godz. 17,00 (od listopada do marca włącznie o godz. 16,00) katecheza eucharystyczna dla dzieci (na to spotkanie przychodzą same dzieci).

Przypominam, że obecność na spotkaniach comiesięcznych jest obowiązkowa!

Podczas Mszy św. inicjacyjnych w ciągu roku liturgicznego dokonujemy obrzędów poświęceń:
- w grudniu: medaliki i krzyżyki
- w lutym: świece
- w marcu: książeczki do modlitwy

Kochani ! Bardzo dziękuję Wam za nasze ostatnie spotkanie. Przypominam, że w ostatni poniedziałek lutego nie będzie spotkania dla dzieci w ramach formacji eucharystycznej. Następne nasze spotkanie będzie w II poniedziałek marca tj. 13 marca o godz. 18,00 (proszę zwrócić uwagę na godzinę!!!). Przypominam też, że na marcowej Mszy św. poświęcimy książeczki. A póki co przed nami upragniony czas ferii zimowych. Życzę wszystkim pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak w tym czasie o niedzielnej Mszy św.

Ponawiam też prośbę Rady Rodziców o wpłacenie ustalonej przez Was składki do pani Małgosi Olechnowicz do dnia 15 marca br.

Szczęść Boże. Ks. Proboszcz Piotr.